Jídelní lístek

Pondělí 19.10.2020

Přesnídávka: ovocná přesnídávka, piškoty, banán, čaj černý s citrónem, mléko (A:01,07)

Polévka:         kmínová s vejci  (A: 01, 03)

Oběd:             těstoviny na smetaně s krůtím masem, limonáda   (A:01,07)

Svačina:        chléb s tuňákovou pomazánkou, červená kápie, mléko, čaj mandarinkový (A:01,04,07)

Úterý 20.10.2020

Přesnídávka:  sýrová houska, jablko, bílá káva, čaj rakytníkový (A:01,07)

Polévka:          cibulová s krutóny (A: 01)

Oběd:              vepřové maso pečené, bramborový knedlík, dušené zelí, džus  (A:01,03,07)

Svačina:         chléb, pomazánka z uzeného toffu sýra, rajče, mléko, čaj pomerančový, (A:01,,07)

Středa 21.10.2020

Přesnídávka: koláč s jahodovou náplní, hroznové víno, kakao, čaj bylinkový (A:01,03,07)

Polévka:         bramborová s kroupami (A:01,09)

Oběd:              houbové rizoto sypané eidam sýrem, celerovo – jablečný salát, džus (A:01)

Svačina:         houska se zeleninovou pomazánkou, bluma, čaj mateřídouškový (A:01,07)

Čtvrtek 22.10.2020

Přesnídávka: tmavý chléb, hermelínová pomazánka, rajče, čaj se sirupem, mléko (A:01,07)

Polévka:         hrstková luštěninová (A:01)

Oběd:              maminčino pečené kuře, šťouchaný brambor, mandarinkový kompot  (A:01)

Svačina:          rohlík, pomazánkové máslo sypané pažitkou, mléko, ovocný sirup (A:01,07)

Pátek 23.10.2020

Přesnídávka: veka s máslem, vařené vajíčko, salátová okurka, melta, čaj brusinkový (A:01,07)

Polévka:        brokolicová (A: 01,07)

Oběd:            vepřové plátky na kmíně, dušená rýže, džus   (A:01)

Svačina:        chléb s máslem, ovoce, zelenina, mléko, čaj meduňkový (A:01,07)

Změna jídelníčku a alergenu vyhrazena Nápoje jsou k dispozici celý den.

Stravné / platby

Výše stravného byla stanovena v souladu s vyhláškou 107/2005 Sb.,o školním stravování v platném znění:

Strávníci 3-6 let - 36,-Kč za jeden den - oběd,svačiny

Strávníci 7-8 let - 38,- Kč za jeden den - oběd,svačiny

Měsíční záloha činí 30x stravovací dny

Pokud rodič neuhradí platbu ve stanoveném termínu a nedohodne si s vedoucí ŠJ jiný termín, jedná se o porušení školního řádu a ředitel může, po předchozím písemném upozornění zákonných zástupců, ukončit docházku dítěte do mateřské školy.

Platba se vybírá zálohově, tj. k 15. dni předcházejícího měsíce.
První platbu poukážete na níže uvedený účet k 20.8. v daném roce.
Po sjednaném svolení k inkasu ( limit 1000,- Kč),odevzdá každý zákonný zástupce dítěte vedoucí stravovacího provozu číslo účtu, ze kterého se strhává stravné. 1000 Kč na 1 dítě, 1 500 Kč pro 2 děti navštěvující MŠ.
Stravné se počítá: stravné dny – odhlášená strava v předchozím měsíci.
Číslo účtu: 6032521/0100 bez variabilního symbolu.
Přeplatky za stravné se vracejí v červenci na účet plátce.

Vedoucí stravovacího provozu: Lenka Klofáčová

Kontakt: 569 425 255

Úřední dny v MŠ: úterý 12.30 - 15.00, pátek 8.00 – 14.00 hodin

Strava a životní styl

Vhodnou skladbou jídelníčku je dětem zajištěna plnohodnotná a vyvážená strava, která je součástí zdravého životního stylu naší školy. Do jídla děti nenutíme, ale snažíme se u nich vhodným způsobem vypěstovat návyky zdravého stravování.

Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim, k dispozici je voda, ovocný nebo bylinkový čaj či ovocná šťáva. Ovoce a zelenina je dětem podávána v průběhu dne formou samoobslužného bufetu.

Alergeny

1. OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK - pšenice, žito, ječmen, oves, špalde, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich
  2. KORÝŠI a výrobky z nich
  3. VEJCE a výrobky z nich